Loading...
Loading...

PASTA TASARIMCILARIMIZESER İDEN

1986 Ankara doğumlu olan Eser İden, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kimya Bölümü’nden dereceyle mezun olup Oxford Üniversitesi'nde stajını tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi’ne bağlı Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Enstitüsü’nde Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji üzerine yüksek lisans yapmıştır.

2013 yılında kendisini asıl heyecanlandıran mesleği bulup ciddi bir kariyer değişimine giderek pastacılık ve şeker sanatı üzerine çalışmaya başlamıştır. Kendi markası olan TATLI ESERLER’leri yaratmadan önce İstanbul’da Torte Bakery ve daha sonra Qurabiye Patisserie butik pastanelerinde çalışmıştır. Kendi markası üzerine yoğunlaşma kararı aldıktan sonra yarışmalara katılmış Almanya’da düzenlenen IKA/Culinary Olympics’de kazandığı altın madalya ile TAŞFED Milli Takımı’na seçilmiştir.

Tel iskelet kullanımına yenilikçi ve modern yaklaşımı ile hareketli figürler imzası haline gelmiştir. 2017 yılında bilim ve teknoloji alanındaki birikimlerini de kullanarak gerçekten havada duran elementler eklediği çalışması ile Dünya’nın en prestijli yarışmalarından olan Birmingham Cake International yarışmasında 2 altın madalyanın yanı sıra kategori 1.liği ve kategori 2.liği ödüllerine layık görülmüştür.

2017-2018 yıllarında Sueno Deluxe Belek’de Mutfak sanatçısı, Çevre pastanelerinde modelleme ustası olarak çalışmıştır. Bu sırada pek çok kişisel workshop düzenlemiş, fuarlara katılmış ve Uluslararası Istanbul Gastronomi Festivali’nde jürilik yapmıştır. Halen Istanbul’da yaşamakta olup butik pasta ve şeker hamuru modelleme üzerine özel eğitimler vermekte ve özel tasarım pastalar yapmaktadır.MADALYALARIM

Bakırköy Pastacılık Festivali

1 Altın Madalya

13. İstanbul Gastronomi Festivali

1 Gümüş Madalya

Cake Show Istanbul

1 Gümüş Madalya

Master of Cake Samsun

1 Altın Madalya

IKA/Culinary Olympics

1 Altın Madalya

Birmingham Cake international

2 Altın Madalya, “Klasman 1.liği” ve “Klasman 2.liği”

TASARIMLARDAN